Prof. Dr. Uğur Tekin

1965 yılında Memmingen’de (Almanya) doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Almanya`da tamamladıktan sonra Lise son sınıfını İzmir Fatih Koleji’nde bitirerek Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmeye hak kazandı.

Ege Üniversitesinden 1988 yılında başarıyla mezun olan Prof. Dr. Uğur Tekin aynı yıl Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. 1995 yılında doktora eğitimini başarıyla tamamladı. 1997-1998 yılları arasında TÜBİTAK ve DAAD burslarını kazanarak mesleğiyle ilgili ile araştırma ve geliştirme yapabilmek için Almanya Giessen Justus-Liebig Üniviersitesi’nde gitti. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında 2006 yılında Doçent, 2012 yılında da Prof. Dr. olarak atandı.

2013 yılında Dt. Hasan Çetin ile birlikte Özel KordonDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurdu. Özel KordonDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği dental implant uygulamaları, gömük diş operasyonları, çene kırıkları, çene eklemi hastalıkları gibi oral ve maksillofasiyal cerrahi kapsamına giren pek çok tedaviyle hastalarına hizmet vermektedir.

Yurt içi ve yurt dışında ağız, diş ve çene cerrahisi ile ilgili birçok kongrede ve sempozumda konuşmacı olarak bilgilerini paylaştı. Bunun dışında kendi alanı ile ilgili kurs ve grup çalışmasını yönetti.

Prof. Uğur Tekin birçok bilimsel Derneği Üyesidir. (Türk Oral ve Maxillofasiyal Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Ağız, Çene Yüz Birliği Derneği Üyesi, Türkiye Nobel Akademisi, ITI member) Diş Hekimliği Estetik ve İmplant alanlarında çalışmalarına halen devam etmektedir.

Genel Tetkik için Gün Alın!

Dişlerinizde herhangi bir sıkıntı hissetmeseniz bile düzenli olarak kontrol ettirmelisiniz.

Girne Cad. No: 9/A
Karşıyaka / İzmir

0 (232) 463 66 32
0 (530) 775 11 87

Çalışma Saatleri
Paz - Cum: 9:00 - 20:00

Randevu Talebi
info@kordondent.com.tr